Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Këto foto prekëse, do t'ju bëjnë të qani!

Këto foto prekëse, do t'ju bëjnë të qani!

Ekzistojnë dy  lloje fotografish në botë, ato që ne i heqim pa menduar dy herë dhe ato që na bëjnë të mendojmë gjatë, madje edhe të përlotemi ndërsa i shohim.

Dritare.net ka sjellë për ju, foto që do t'ju bëjnë të derdhi lot, kur t'i shihni.

1- "Unë i dërgova njerkës sime një foto të kokëstë rruar për shkak të kimioterapisë dhe ajo më dërgoi këtë. Ajo më bëri të ndihesha një luftëtare kur me të vërtetë më duhej."

2- Gjyshi im veteran u pyet nga një vajzë e vogël nëse ai do t’i bënte përsëri të gjitha gjërat që bëri në të kaluarën. Ai tha: "Po, për ju!"

3- Vogëlushi ka putra të reja.

4- Ky baba krijoi një gur varri për djalin e tij të ndjerë i cili ishte në karrige me rrota. "Pa ngarkesa tokësore".

5- Pasi një grua u dërgua në spital me sheqer të ulët në gjak, 2 policë qëndruan në shtëpi për të përgatitur darkën për 5 fëmijët që ishin akoma aty. Pas darkës, ata lanë të gjitha enët.

6- Punëtorët në një azil pleqsh çojnë një çift të moshuar në det dhe reagimi i tyre ishte emocionues.

7- Një mjek krijoi një “recetë speciale” për një pacient analfabet, shkruan dritare.net

8- “Nëna dhe babai im. Fotografitë kanë 51 vjet diferencë"

9- "Vajza ime lindi dje. E lumtur dhe e shëndetshme. Nuk mund të ndaloj së qari."

10-Mjeku kinez i thotë lamtumirë gruas së tij para se të nisej në qytetin Wuhan për të trajtuar pacientët me koronavirus.

11- "Nëna ime u shtri të flejë dhe mbajti krahun e babait tim për  30 minuta para se ai të vdiste."

12- Një komunitet në një nga rrethet e Wuhan siguron perime falas për banorët e tij./K.C/dritare.net