Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Horoskopi i datës 11 nëntor 2019

Horoskopi i datës 11 nëntor 2019

Dashi

Gjatë kësaj dite do jeni të gatshëm të bëni edhe kompromise vetëm për të arritur më të mirën në çdo fushë. Nëse keni një lidhje, jeta juaj sentimentale do jetë e stabilizuar dhe pa probleme. Ruajeni sa më shumë këtë klimë. Dita e sotme do jetë më e favorshme për ju që ende nuk e keni gjetur shpirtin binjak. Do jeni tërheqës dhe do i tërhiqni të gjithë pas vetes.. Askush nuk do jetë indiferent pasi t’iu shohë. Në punë do e keni më të lehtë të flisni me kolegët dhe të bini dakord për ndonjë bashkëpunim të mundshëm. Jupiteri do ndikojë tek financat dhe do iu bëjë më të matur. Para se të bëni një shpenzim do i bëni mirë llogaritë dhe do shmangni tronditjet.

Demi

Gjatë kësaj dite do dini të bëni ndryshimet e nevojshme vetëm që gjërat t'iu ecin sa më mirë dhe të ndiheni më të qetë. Për ju që keni një lidhje, sektori i dashurisë nuk do jetë aspak i kërcënuar. Përgatisni disa momente romantike për ta ndezur më shumë atmosferën. Ju beqarët do arrini të takoni personin që aq shumë e keni ëndërruar dhe do ndiheni shumë më të përmbushur se më parë. Zemra do fillojë të trokasë më fort. Sipas Dritare.net, në punë Mërkuri do ua qartësoje idetë dhe do jeni më të gatshëm të hidhni edhe hapa gjigande. Më të privilegjuar do jeni nëse punoni në shtet. Shfrytëzojeni këtë ditë edhe për të përmirësuar financat sepse jo gjithmonë fati do jetë pranë jush.

Binjakët

Ka ardhur koha të ndërmerrni më shumë iniciativa dhe të mos ndaleni para asnjë sfidë sot. Nëse keni një lidhje, zemra juaj do vlojë nga emocionet. Do ndiheni për mrekulli në çdo moment dhe nuk do doni të shkëputeni asnjë sekondë nga partneri. Ju beqarët do jeni gjatë gjithë kohës të gatshëm për të provuar edhe aventura kalimtare mjafton që të ndiheni mirë. Në punë do ju propozohet një detyrë e re me shumë më interesante nga ajo në të cilën keni qenë deri tani dhe duhet ta pranoni pa u menduar gjatë. Buxheti do jetë ende delikat. Pavarësisht nga përpjekjet e bëra nuk do arrini dot ta stabilizoni situatën.

Gaforrja

Saturni do jetë planeti që do ju mbështetë sot dhe do vërë rregull në çdo fushë. Durimi do jetë gjithashtu një virtyt i çmuar. Nëse keni një lidhje pasioni nuk do ju mungojë. Në një moment mund ta bëni edhe pak xheloz partnerin për të parë nëse ai vazhdon t’iu dojë ende si dikur. Bëni vetëm kujdes mos e teproni. Për ju beqarët dita do jetë e mbushur me takime. Dikush do ju pëlqejë aq shumë saqë do mendoni të shkoni direkt në diçka serioze. Në punë do mësoni gjëra të reja nga projektet që keni nisur së fundmi dhe do ndiheni më të frymëzuat për të ecur përpara. Dielli, i pozicionuar mirë tek qielli juaj i financave do iu ndihmojë ta ruani ekuilibrin.

Luani

Pavarësisht sfidave që do iu dalin para sot, ju sërish do dini si të ruani qëndrueshmërinë dhe ekuilibrin në çdo plan. Nëse keni një lidhje, partneri do tregohet më i afruar dhe do ju kërkojë falje për disa gabime që ka bërë. Në fakt do jetë vërteti sinqertë. Ju beqarët do e kini prioritet kërkimin e partnerit ideal dhe disa miq do iu mbështesin fort. Mund t'i shihni me sy tjetër edhe disa kushërinj të miqve tuaj. Në punë do jetë një ditë e ndarë në dy pjesë. Në mëngjes ambienti do jetë i ngrohtë dhe gjërat do iu ecin më mirë, ndërsa pasditja do jetë e lodhshme dhe mezi do shtyhet. Në planin financiar do keni mbështetjen e disa familjarëve,

Virgjëresha

Sot do jeni shumë më të disponueshëm për çdo gjë çka do bëjë që gjërat t'iu ecin më së miri. Do jeni edhe më të duruar. Nëse keni një lidhje, bashkëpunimi do mbizotërojë në çdo moment dhe të dy palët do jeni të gatshëm të eksperimentoni gjëra të reja. Ju beqarët do kërkoni më shumë të argëtoheni e të ndiheni mirë sesa do kërkoni dashurinë e madhe. Në fakt planetët do i keni përherë mbështetje. Në punë duhet të keni besim tek intuita dhe keni për ta parë sa mirë kanë për t'iu ecur gjërat. Situata financiare mund të jetë paksa delikate, megjithatë me një menaxhim të mirë do ja dilni mbanë ta kaloni ditën pa probleme.

Peshorja

Sot do bëni të pamundurën t'iu shkoni deri në fund gjërave pavarësisht se sa të vështira do jenë ato. Besimin në vetvete do e keni shumë të madh. Nëse keni një lidhje mundohuni të largoni rutinën nga jeta juaj sepse ajo mund të sjellë disa probleme. Përgatisni edhe ndonjë surprizë që atmosfera të ngrihet më tepër. Ju beqarët nuk duhet të bëni sakrifica ekstreme vetëm për të ndryshuar statusin sepse sot nuk do ja vlejë. Sipas Dritare.net, në punë nuk do dyshoni aspak tek aftësitë që keni dhe do luftoni fort për të arritur majat. Shumica do habiten me rezultatet që do keni. Në planin financiar duhet të bëni kujdes nga influenca negative e planetëve sepse ata do iu nxitin të shpenzoni shumë.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do jeni në gjendje të kontrolloni humorin tuaj dhe inatin do e largoni me diplomaci. Shumë porta do iu hapen sot. Nëse jeni në një lidhje do ndieni edhe më shumë për partnerin, por do jeni paksa kapricozë. Në një moment do iu ndryshoje pak humori për keq e mund të thoni diçka të gabuar, por partneri do iu kuptojë. Ju beqarët do jeni romaneskë, të ngrohtë dhe do veproni me delikatese. Mërkuri do iu ndihmojë të gjeni personin e duhur. Në punë Neptuni dhe Venusi do iu bëjnë më sharmantë dhe do arrini t'i bindni menjëherë eprorët. Në planin financiar organizohuni dhe merrni masa për t’u përballur momentet delikate. Planetët dhe disa të afërm do i keni pranë.

Shigjetari

Do jeni më të butë gjatë kësaj dite dhe do kërkoni t'i bëni gjërat sa më mirë. Nga ana tjetër do jeni edhe më të hapur për risi. Nëse jeni një lidhje do e kuptoni se për çfarë keni gabuar dhe do dini të kërkoni falje me mënyrën e duhur. Në mbrëmje do ndiheni mire pranë atij qe doni dhe marrëdhënia do behet edhe me harmonike. Nëse jeni vetëm, do bëni çmos ta ndryshoni rutinën. Në kërkim e sipër do gjeni edhe dashurinë e madhe që vjen njëherë në jetë. Në punë do e keni paksa të vështirë për të realizuar çdo gjë që keni planifikuar, megjithatë nuk do dorëzoheni deri në fund të ditës. Financat do jenë të pastabilizuara dhe pavarësisht se do kujdeseni për to nuk do ia dilni t’i përmirësoni.

Bricjapi

Sot që në mëngjes do zgjoheni me optimizëm dhe sytë do ju shkëlqejnë. Kjo ditë do favorizojë emocionet e bukura. Falë ndikimit të shumë planetëve, do ketë një rizgjim të pasionit për ju të dashuruarit. Pse të mos qëndroni vetëm për vetëm me partnerin dhe të kaloni për të mrekullueshme së bashku? Ju beqarët nuk duhet të qëndroni në shtëpi dhe të prisni t’iu bjerë nga qielli dashuria. Dilni dhe kërkojeni atë kudo që të shkoni. Në punë do investoheni me mish e me shpirt, por për fat të keq situata do jetë e tillë që nuk do merrni dot rezultatet e kërkuara. Situata financiare nuk do jetë shumë e keqe nëse tregoheni të arsyeshëm me shpenzimet.

Ujori

Sa më striktë të tregoheni sot aq më shumë probleme keni për të pasur. Ju të dashuruarit duhet të jeni më të duruar dhe t’i pranoni edhe mendimet e atij që keni në krah. Nëse bëni të kundërtën do keni debate e mosmarrëveshje. Në jetën sentimentale të ju beqarëve nuk do ndodhë ndonjë gjë e re. Edhe sot do vazhdoni të jeni vetëm. Mos bini në pesimizëm. Në punë do shkëlqeni pavarësisht se nuk do bëni shumë përpjekje. Rrethanat do jene të tilla që do ju bëjnë edhe më të famshëm. Nëse e lini pas dore planin financiar, buxheti do fillojë të marrë tatëpjetën. Merrni sa më shpejt masat e duhura.

Peshqit

Do keni më shumë besim tek vetja gjatë kësaj dite dhe do ndërmerrni projekte të shumta. Kur t’iu duhet të bëni zgjedhje do e keni të vështirë sepse nuk do dini cilin të përzgjidhni. Nën influencën e Uranit ju të dashuruarit do bëni çmos që ta përforconi lidhjen tuaj. Pranojini gabimet që keni bërë dhe tregohuni më tolerantë. Do jetë më e mira që mund të bëni. Për ju beqarët do jetë e favorizuar dashuria. Ka mundësi që të ndryshoni status edhe ju. Në punë do jeni perfeksionistë dhe çdo detyrë të dhënë do e kryeni me përgjegjshmëri të plotë. Ambienti yjor do jetë në favorin tuaj gjithë kohës. Financat nuk do jenë shumë të favorizuara. Tregohuni vigjilentë dhe të kujdesshëm me shpenzimet e tepruara. /driare.net