Gazetari: Vendi ynë, probleme me parandalimin e krimit

I ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën”, në News 24, gazetari, Xhevahir Zhabina ka thënë se, vendi ynë ka probleme me parandalimin e krimit, sidomos atij në familje.

Ka raste kur komunikimi i policisë çalon. Ka raste kur parandalimi i krimit është zero, sidomos atij në familje. Por edhe në raste të mëdha. Në rastin e Rinasit, për shembull, personazhe janë dy persona me backround kriminal, të cilët jo vetëm që lëviznin lirë, por kishin hapur edhe lokal e dëfrenin. Jo vetëm kaq, por ata hynë prapë në krim. Në mendimin tim, probleme paraqet policia, por edhe Prokuroria. Çalohet edhe në informacionin mediatik, pasi media për shembull zyrtarisht nuk e di sa para janë vjedhur në Rinas. Problem është edhe se prokurorët nuk shkojnë në vendngjarje, përpos Rinasit që ndodhi për herë të parë.”,- tha  gazetari.

LEXO DHE :  Rama replikon me komentuesit për Rrugën e Kombit: Më dëshirë i bëj të gjitha rrugët pa lekë

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.