Foto/ Aktorët e serialit më të përfolur në botë, të renditur sipas gjatësisë

“Game Of Thrones” është shndërruar në një nga serialet më të ndjekur në të gjithë botën. Një serial  që përshkruan ngjarjet e betejave të dhunshme dinastike mes familjeve fisnike të mbretërisë për të kontrolluar Fronin e Hekurt., ka mbërthyer para ekranit mijëra shikues. E veçanta e këtij seriali është që mban brenda tij, aktorë dhe karaktere të gjatësive të ndryshme, nga më i shkurtri, Peter Dinklage te Kristian Nairn. Sot dritare.net sjell të gjithë aktorët e këtij seriali, të renditur sipas gjatësisë./jd/dritare.net

1. Peter Dinklage, Tyrion Lannister (1,35 m/4’5”)

 

 

2. Maisie Williams, Arya Stark (1,55 m/5’1”)

 

 

3. Emilia Clarke, Daenerys Targaryen (1,57 m/5’2”)

 

 

4. Michelle Fairley, Catelyn Stark (1,65 m/5’5”)

 

 

5. Lena Headey, Cersei Lannister (1,66 m/5’5”)

6. Natalie Dormer, Margaery Tyrell (1,68 m/5’6”)

 

 

7. Rose Leslie, Ygritte (1,68 m/5’6”)

 

 

8. Carice Van Houten, Melisandre (1,68 m/5’6”)

 

LEXO DHE :  Bes Kallaku: Ja pyetja që bëjnë banorët e Fushë-Krujës, kur bie tërmet!

 

9. Jack Gleeson, Joffrey Baratheon (1,70 m/5’7”)

10. Kit Harington, Jon Snow (1,73 m/5’8”)

15. Isaac Hempstead Wright, Bran Stark (1,80 m/5’11”)

 

 

16. Kristofer Hivju, Tormund Giantsbane (1,83 m/6’0”)

 

 

17. Jerome Flynn, Bronn (1,83 m/6’0”)

 

 

18. Liam Cunningham, Davos Seaworth (1,85 m/6’1”)

 

 

11. Sophie Turner, Sansa Stark (1,75 m/5’9”)

 

 

12. Alfie Allen, Theon Greyjoy (1,75 m/5’9”)

 

 

13. Joe Dempsie, Gendry (1,77 m/5’10”)

 

 

14. Aidan Gillen, Petyr Baelish (1,78 m/5’10”)

19. Iain Glen, Jorah Mormont (1,85 m/6’1”)

 

 

20. Nikolaj Coster-Waldau, Jaime Lannister (1,87 m/6’2”)

 

 

21. Gwendoline Christie, Brienne of Tarth (1,91 m/6’3”)

 

 

22. Jason Momoa, Khal Drogo (1,93 m/6’4”)

23. Rory McCan, Sandor Clegane (1,98 m/6’6”)

 

 

24. Hafþór Björnsson, Gregor Clegane (2,06 m/6’9”)

 

 

25. Kristian Nairn, Hodor (2,13 m/7’0”)

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.