Na ndiqni edhe në

Sport

Fiton Franca, gjelat mposhtin Australinë

Fiton Franca, gjelat mposhtin Australinë

Franca në fund të ndeshjes ka mundur të shënoj golin e fitores. "Gjelat" mposhtën me shifrat e ngushta 2-1 kombëtaren e "kangurëve". Golat për kombëtaren franceze u shënuan nga Griemzann dhe Pogba ndërsa goli i Jedinak nga 11 metërshi shërbeu vetëm për statistikë. Kështu është mbyllur edhe ndeshja e parë për Grupin C.  V.D/Dritare.net/