Na ndiqni edhe në

Shkrimet e Dritanit

Festat në Durrës, Hila: Nuk ka dridhje që e gjunjëzon qytetin dhe durrsakët

Festat në Durrës, Hila: Nuk ka dridhje që e gjunjëzon

Durrësi është një nga qytetet më të goditura nga tërmeti i 26 nëntorit, ndërsa ajo ngjarje ka ngjallur frikë se qyteti mund të pësojë ulje të turistëve si për festat e fundvitit ashtu edhe për sezonin e verës.

E pikërisht, kur duket sikur Durrësi ende nuk e ka marrë veten nga tërmeti, analisti Dritan Hila ka zgjedhur jo vetëm të tregojë vendin ku do të kalojë Krishtlindjet, por më shumë të sensobilizojë njerëzit që festat e fundvitit të kalohen në qytetin e Durrësit, në këtë kohë kur Durrësi ka nevojë për të gjithë ne, të shkojmë atje, dhe të kontribuojmë edhe duke kaluar festat.

“Mbremjen e Krishtlindjeve ne daten 24 dhe 25 se bashku me kater shkodrane shoke femijerie dhe familjet, sapo prenotuam ta festojme ne Durres ne hotel “Flower”.

Pasi Durresi e meriton ti veme sadopak doren ne sup ne keto dite te veshtira per te.

Une besoj tek Durresi dhe durrsaket , besoj se nuk ka dridhje toke qe gjunjezon Durresin, dhe besoj se qyteti ku u nisen disa nga apostujt qe te krishteronin perendimin do te ringjallet.”-shkruan Hila në rrjetet sociale./ I.M-Dritare.net