Euro 2016/ Arrestohen 43 tifozë rusë në Francë

Mediat botërore raportojnë se policia franceze ka arrestuar 43 tifozë rusë nën dyshimin se kanë qenë të përfshirë në përleshje me tifozët anglezë në Marsejë të premten.

Agjencia e lajmeve, AFP ka cituar një zyrtar francez duke thënë: “Përderisa po flasim një operacion policor për t’i arrestuar 40 persona është duke ndodh, të cilët kanë marrë pjesë në akte të dhunës në Marsejë, në mënyrë që ata mos të mund të bëjnë të njëjtën gjë në lojërat tjera.

LEXO DHE :  Çekia mposht Kosovën me rezultat minimal

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.