Eneda, Marsela dhe Besa në një garë mes artistesh!

Gara në Këngën Magjike, sa vjen dhe bëhet më e fortë. Dje ishin tre këngëtare, ndër më të mirat në tregun shqiptar që prezantuan këngët e tyre. Tre balada, Marsela Çibukaj, një tekst i shkruar nga Rozana Radi.

 

View this post on Instagram

 

“𝘛𝘏𝘌𝘙𝘙𝘐𝘔𝘌 𝘋𝘈𝘚𝘏𝘜𝘙𝘐𝘌” Music/Arrangaments : Adrian Hila LYRICS : @rozana_radi

A post shared by Marsela Cibukaj (@marselacibukaj) on


Besa Kokëdhima me tekst të shkruar nga vetë ajo.

 

 

View this post on Instagram

 

Histori 🖤 music & lyrics by me Arrangement @darkodimitrov 💎 Mund t’me shohesh poshte Mund t’me flakesh pas Mund te besh me mua sic ke bere cfare ke dash’ Shpirtin ma ke marre S’kam me cfare humbas Force T’mos harroj kush jam Lot Te ringrihem prape Te hedh nje hap T’mos kthehem pas Kur historia te ktheje Mes fytyrash do t’gjej Te t’them ne sy gjunjet pa mu prere Te duash ty, eshte parajse ne ferr Kur historia te ktheje Do kerkosh t’fundit here Te te mbaj ne gji te t’i fal une krejt Te duash ty eshte parajse ne ferr Te besova ty ne cdo cast, cdo marrezi Te mendova ty dhe kur trupi me kish ngrire Zeri im u ngjir, therras fort emrin tend Force T’mos harroj kush jam Lot te ringrihem prape Te hedh nje hap Te t’le ty pas Ref x 2 Me fal qe erdha sonte pa njoftim Per mua s’ka mbaruar ti e di… Nje shprese e kam une ende Se do t’gjej diku prape Ai qe do me shume jo nuk fat Se kur do me shume jo nuk ke fat Lot x 2 Force x 2 Refren x 3

A post shared by Besa (@besaofficial) on

Eneda Tarifa një bashkëpunim me Flori Mumajesin.

 

LEXO DHE :  Bashkëpunimi i parë pas shumë vitesh/ Irani dhe SHBA shkëmbejnë dy të burgosur

Dita e djeshme ishte një ndër më të veçantat, pasi gara ishte mes artistëve të vërteta. Me test dhe një muzikë të mrekullueshme, interpretuar me shpirt nga të 3-ja këto emra të rëndësishme të muzikës shqiptare.

Menjëherë sapo u publikuan, reagimet qenë tejet pozitive, për të 3-ja këto këngë për dashurinë.  Edhe këtë vit siç është traditë në Këngën Magjike, do të jenë këngëtarët pjesëmarrës që do të votojnë më të preferuarin e tyre, për ta shpallur fitues. Votimit te artisteve, do t’i shtohet votimi ne internet si dhe votimi i jurisë së Festivalit. Gara ende nuk ka përfunduar, ndaj na duhet ende të presim për të parë reagimet se kush do të jetë pretendenti kryesor për të rrëmbyer kupën e madhe të këtij festivali./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.