Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Dje humbi në zgjedhje, sot Ramush Haradinaj ngjitet në mal

Dje humbi në zgjedhje, sot Ramush Haradinaj ngjitet në mal

Dje në Kosovë u zhvilluan zgjedhje të parakohshme për të zgjedhur kreun e ri të qeverisë. Me shumicë vote partia e parë doli, Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit dhe e dyta Lidhja Demokratike e Kosovës .

Ndërkohë, partia e ish-kryeministrit, të Kosovës, Ramush Haradinaj AAK-ja doli e fundit.

Një ditë pas zgjedhjeve, Haradinaj ka shkuar për t'u relaksuar në mal. Ai ka ndarë me ndjekësit në Facebook disa foto nga Maja e Njeriut, në Kosovë./K.C/dritare.net