Na ndiqni edhe në

Shkrimet e Dritanit

Deklarata e fortë e zyrtarit të Vetëvendosjes: LDK po tregon që është e hapur për pazare me opozitën

Deklarata e fortë e zyrtarit të Vetëvendosjes: LDK po tregon

I ftuar në emisionin Arena nga Dritan Hila, në RTV ORA, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë Enis Sulstarova ka thënë se kërkesat e LDK për presidentin, tregojnë se kjo parti është përsëri e hapur për të bërë pazare.

Sulstarova: Për ne qeveria duhet të formohet një orë e më parë. LDK, u tregua e stepur, ndoshta për problemet e brendshme që ajo ka, ata pritën rezultatin zyrtar, më pas nxorrën në tryezë kërkesa që nuk ishi ntë pritshme, sepse realisht u votua për qeverinë dhe jo për presidentin, kështuqë normalisht presidenti është hapi i dytë, fakti që LDK e hedh në tryezë Presidentin, sepse presidenti do më shumë vota sa ka koalicioni dhe kjo do një tejtër negocim paraprak me të tjera parti që janë në opozitë, dhe kjo gjë tregon se LDK është e hapur përsëri për të bërë diskutiem dhe pazare me parti të tjera që janë në opozitë./ I.M-Dritare.net

https://youtu.be/KqAQ0vJU880