Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Dalin fotot e para të Julian Assange, në burg

Dalin fotot e para të Julian Assange, në burg

Disa foto kanë dalë së fundmi të  themeluesit të Wikileaks, Julian Assange, të shkrepura nga një i burgosur me një celular të futur kontrabandë në burgun e Belmarshit.

Këto foto tregojnë Assangen, i cili po shërben për 50 javë në burgun e Kategorisë A për shkeljen e dorëzanit të tij. Assange duket i buzëqeshur dhe argëtohet me të burgosurit e tjerë, të cilët thonë se ai është më i pëlqyer mes tyre, informon dritare.net

Assange ishte veshur sportiv, me flokë të prera shkurt, duke zëvendësuar ata të gjatët që kishte kur u nxor nga Ambasada Ekuadoriane në Londër, informon dritare.net

Avokatët e Assange, kohët e fundit thanë se shëndeti i tij mendor ishte aq i dobët sa nuk mund të bënin një bisedë normale me të dhe WikiLeaks tha se ai ishte zhvendosur në krahun spitalor të burgut për shkak të shëndetit të keq./K.C/dritare.net