Na ndiqni edhe në

Editorial

Bujar Nishani: Ja ku jam dakord më qeverinë!

Bujar Nishani: Ja ku jam dakord më qeverinë!
I ftuar në emisionin Arena nga Dritan Hila në RTV ORA, ish-Presidenti i Republikës, ka folur për strukturën e fundit anti-KÇK.

Nishani ka thënë se qeveria nuk ka moral më për të luftuar krimin, pas 7 vitesh qeverisje.

Nishani: Unë jam dakord në një gjë me qeverinë, por nuk kanë  ata më moral për tu thënë shqiptarëve se çfarë do të bëjmë, është moral i rënë. Por në një gjë jam dakord, tek krimi i organizuar thembra e Akilit, është tek ekonomia, është tek paraja që ata zotërojnë, janë pronat, janë asetet. Kudo në botë, kur është goditur krimi, është goditur tek asetet, por kjo qeveri nuk e ka goditur që 7 vite, dhe nuk do e godasë, është një gënjeshtër e madhe./ I.M-Dritare.net

https://youtu.be/SVJAsFB8Rfo