Bashën e ngatërrojnë në Durrës, me dëshmitarët e Jehovait, plas sherri

Në kuadër të takimeve kokë më kokë që po nën kryetari i PD Lulzim Basha, ai ka shkuar edhe në një lagje të Durrësit, ku ka takuar pensionistë.

Por bisedat nuk kanë qenë shumë të lehta. Në një prej tyre pati edhe debat. Ja ajo:

Tok tok

-Kush është?

-Lulzim Basha jam

-Ik er çun mos u tall

-Lul Basha jam për zotin, kam ardhur të bisedojmë. Ti meriton të dëgjohesh!

-Ik er çun se nuk e ha lala at tek. Keni fillu edhe ju dëshmitarët e Jehovait me rrejt, se nuk ju hapin derën

-Të betohem që jam Lulzim Basha.

-Me gjithë mend e ke ti?

-Sinqerisht.

-Ja, këndoje nji here hymnin!

-Rreth flamurit të përbashkuar….

-Për Zotin ti qeke. Ja sa të marr çelësat. Mirëserdhe allahile. Po ç’e mire të ka pru ktuna?

-Ja, kam ardhur të dëgjoj hallet tuaja, se qeveria e Ramës mendon vetëm për okigarket.

LEXO DHE :  Grusht shteti? Spiropali: Meta e Berisha kanë marrë peng Bashën!

-Nigjo këtu, meqë erdhe a dalim e bëjmë pak pazarin bashke, e mi mbaj pak çantat se më mbyti reumatizma. Me këtë rast, bëjmë edhe muhabet e më thuaj si e ke hallin.

-Unë nuk kam ndonjë hall, por kam ardhur të bisedoj për hallet tuaja. Unë e shikoj që qeveria e Ramës ju ka hedhur litarin në fyt.

-Eeeee mër daj, kështu na e bëjnë të gjithë. Po ja ti ça do bojsh?

-Unë do ta rris pensionin dyfish.

-E kur kështu?

-Në fund të mandatit të parë?

-Or çun, po lala osht 80 vjeç. Sa të marrësh ti mandatin e parë, o ka ngordh gamori o ka vdek i zoti.

-Ti qënke komunist zotëri.

-Ça lesh komunisti unë, po prit të shkojmë të bëjmë pazarin. Shiko shiko, pse po ik er çun. A nuk ke faj ti po unë që ta hapa derën./dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

1 Koment

 1. Eshte per t’u vleresuar “sinqeriteti politike” i Partise Demokrakite… E cila do patjeter te vesh “kostumin e pushtetit 👔👖”…
  Eshte rradha e saje per ta veshur, ata po tregohen te sinqerte, ik ti… ma ler mua…
  Skan as plan e as program… Madje edhe ate qe e kam s’ja beson njeri…!

  Duan pushtetin ne tavoline!
  Jan te sinqerte, sinqerishte!

  Ky “kostum👔👖” duket po aq i vjeter sa edhe kjo klase politike, pasi copat me te medha te tije jan “prodhuar ne kombinatet tekstile Komuniste”.

  Kostumi u vesh ne 1991 si pushtet i Ri nen moton e integrimit Europian, qe filloj nga “pika zero” dhe qe realishte ishte shume shprese dhenes…

  Me pase u rivesh ne 1997 nga Partia Socialiste, nen moton kryesore: Rinisja edhe njejere nga ” pika zero”, rikthimit te parave nga firmat piramidale dhe integrimin Europian…

  Ky “kostum 👔👖pushteti” u rivesh” ne 2005 nga PD. nen moton: “Ta hedhim qelbesiren, Nano ik”, stop korrupsionit… serishte “pika zero” dhe rifillim reformash e integrim i shpejte Europian…

  “Kostumi 👔👖” u rivesh ne 2013 nga PS. nen moton e largimit te te korruptuarve, “Qeveria e Gerdecit dhe 21Janarit…” Premtim per rifillim, jo me nga “pika zero” se u be bajat… Po u “bojatis” e u quajt Rilindje…

  Tashme… jemi ne vitin 2020. “Pikat zero dhe Rilindjet” duken terma te vjeteruara…
  Ne dukje veç “integrimi Europian” eshte çelesi qe spo konsumohet ne “xhepat e kostumeve” te politikaneve shqipetare…

  Rreth 30 vite dhe “pika zero” eshte bere si “semundje kronike” ska ilaç qe e sheron!
  Edhe integrimi Europian qe shqiptaret e duan shume, eshte perdorur si çeles me shume nga politikanet per te bere kariere dhe shume pake shtetasit e tjere… madje, madje, me shume ka perfituar fqinji jugore se sa vete Shqiperia…
  😎
  Me ironi mund te them, qe e veja e diktatorit Hoxha, t’i lere librat…
  Te rimare “kostumin e pushtetit, te qepur nga bijte e saje” dhe ti jape drejtimin Europian Shqiperise… Se keta te tjeret nuk po mundi me…!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.