Balla: Russia Today transmeton protestën opozitare, skandal!

Taulant Balla u shpreh në Dritare me Rudinën se është skandal që protesta e opozitës të transmetohet live nga Russia Today, televizion rus.

Taulant Balla: Procesi zgjedhor monitorohet nga më shumë se 2500 vëzhgues të OSBE-ODIHR.PD ka lidhje me interesa në dëm të Shqipërisë. Sa herë PD ka protesta, Russia Today transmeton live protestën e saj. Nuk e kuptoj këtë, se çfarë interesi ka kjo media të transmetojë protestën opozitare shqiptare. Ju lutem zonja gazetare mos lejoni këtë zotëri që të më kritikojë. Hera e fundit që guxon të fyesh personalitetin tim.

Ylli Rakipi: Unë jam gazetar, Russia Today është investim rus që është shpërndarë në mbarë botën dhe ka transmetime gjithandej. Mua gazetari gjerman më tha se ishte në goditje të televizionit rus këtu. Çfarë mund të themi për këtë.
Taulant Balla: Interesohuni, a është zoti Basha nën hetim në Shqipëri për kompani guackë off shore në pronësi të dy oligarkëve?  Interesohuni edhe në drejtësinë amerikane, a është zoti Basha nën hetim për këtë rast? Rusia

Gazetari Erl Murati: S’mund të bëjmë dot akuza. Po Zëri i Amerikës      që shkruan kundër qeverisë, çfarë të themi?

LEXO DHE :  Futet për t'u larë, humb jetën pushuesi në plazhin e Spillesë

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.