Na ndiqni edhe në

Shkrimet e Dritanit

Arena - "Rilindja e ushtrisë së vdekur"

Arena - "Rilindja e ushtrisë së vdekur"

Debati mbrëmjen e të mërkurës në Arena u përqendrua në çështjen e gërmimit të eshtrave të ushtarëve grekë. Në një panel Marenglen Kasmi-Historian, Erald Kapri-Studiues, Aleksandër Çipa-Gazetar, Auron Tare-Studiues, Ardian Muhaj-Studiues Në Institutin E Historisë. Të ftuarit folën për takimin midis ministrave Bushati dhe Kotzias, përligjjen e marrëveshjeve, protesta e aktivistëve dhe shumë tema të tjera.

Në emision nuk munguan as debatet.

Në një lidhje më Skype, gazetari Robert Goro, tha për moderatorin Dritan Hila se nga takimi i sotëm mes dy kryeministrave Edi Rama dhe Alexis Tsipras, pritet të bëhen publike marrëveshjet e bëra nga dy ministrat e jashtëm.

https://www.youtube.com/watch?v=6YeUaVQ4yUY