Zyrtare/ Nuk ka më Maqedoni por Maqedonia e Veriut

Republika e Maqedonisë së Veriut do të quhet nga dita e sotme Maqedonia.

Kuvendi ka miratuar me 81 vota pro miratoi ndryshimet kushtetuese duke zyrtarizuar emrin e ri.

Deputetët me shumicë votash kanë miratuar amendamentet 33, 34,35, 36 të propozuar nga Qeveria dhe partitë propozuese.

LEXO DHE :  Video/ Rama takohet me Presidenten Ursula von der Leyen

Këto ndryshime vijë në kuadër të marrëveshjes së Prespës mes Zoran Zaev dhe Aleksis Tsipras./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.