Zgjedhjet Europiane/ Tronditet Franca: Partia e Le Pen e para, Macron merr goditjen e fortë

 

Kanë përfunduar zgjedhjet europiane edhe në Francë ndërsa rezultatet atje janë katastrofale.

Sipas mediave francize, Nacionalistët e Marine Le Pen udhëheqin rezultatet me 32%, e ndjekur nga partia e Macron me 21.% e cila ka marrë një goditje të fortë shkruan Dritare.net.

LEXO DHE :  Ja disa arsye përse motrat janë një bekim në jetë!

Sipas rezultateve paraprake rritje të madhe ka shënuar edhe Partia e Gjelbër./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.