Vuçiç: Albin Kurti, tri herë më i vështirë se Haradinaj e Thaçi

Në një intervistë për gazetën gjermane “Der Standard”, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka folur për ardhjen në pushtet të liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe mundësinë për heqjen e taksës. Ndërsa komenton ardhjen në pushtet të Kurtit, dhe mundësinë e rinisjes së dialogut, Vuçiç shprehet se ndihet i frikësuar.

Vuçiç shprehet se, deklaratat e  Kurtit janë tri herë më të këqija se ato të Ramush Haradinajt dhe Hashim Thaçit.

LEXO DHE :  Basha me banorët e Bubqit dhe Rrënxës: Do bëjmë gjithçka për t'ju ndihmuar!

“Kam frikë për ndikimin (që mund të ketë në dialog). Ditët e fundit, deklaratat e tyre publike kanë qenë tri herë më të këqija se deklaratat e Hashim Thaçit dhe Ramush Haradinajt.“,- tha Vuçiç./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.