Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Vuçiç: Albin Kurti, tri herë më i vështirë se Haradinaj e Thaçi

Vuçiç: Albin Kurti, tri herë më i vështirë se

Në një intervistë për gazetën gjermane "Der Standard", presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka folur për ardhjen në pushtet të liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe mundësinë për heqjen e taksës. Ndërsa komenton ardhjen në pushtet të Kurtit, dhe mundësinë e rinisjes së dialogut, Vuçiç shprehet se ndihet i frikësuar.

Vuçiç shprehet se, deklaratat e  Kurtit janë tri herë më të këqija se ato të Ramush Haradinajt dhe Hashim Thaçit.

“Kam frikë për ndikimin (që mund të ketë në dialog). Ditët e fundit, deklaratat e tyre publike kanë qenë tri herë më të këqija se deklaratat e Hashim Thaçit dhe Ramush Haradinajt.",- tha Vuçiç./K.C/dritare.net