Video/ Publikon pamjet e reja kur raketat iraniane godasin avionin ukrainas

Tanimë edhe Irani e ka pranuar se avionic ukrainas me 176 persona në bord është goditur nga raketat e tyre me datën 8 janar, ku nga kjo goditje nuk kishte asnjë të mbijetuar.

“Nju Jork Times” ka publikuar pamje të reja nga Teherani, ku duken 2 raketa teksa godasin avionin ukrainas, pas pasi ishte ngritur nga aeroporti “Imam Khomeini”

LEXO DHE :  Paketa Antishpifje i kalon Komisionit të Venecias, reagon Basha!

Sipas saj të dyja raketat janë hedhur nga një bazë iraniane 12 kilometra larg avionit./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

1 Koment

  1. Po prandaj ketyre u duhet palosur cfare kane cfare s’kane! Se, imagjinoni, me nje avionion
    te nisur nga aeroporiti i tyre 12 km larg, ketyre u bejne syte xixa, dhe s’dine ku jane. Cfare mund te ndodhe per sigurine ne nje plan me te gjere , ne rajon?! Prandaj, mire eshte me ua rrujt mjekrrat mire ketyre mullareve. Po mire fare! Sa nuk eshte vone!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.