Vetëvendosjes i shtohet një deputet nga votat e diasporës

 

Lëvizja Vetëvendosje nuk do të ketë 31, por 32 deputetë në legjislaturën e re, të dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit.

Një deputet nga VV, është shtuar pas numërimit të të gjithë votave të diasporës, ku ky subjekt rezulton bindshëm fitues.

LEXO DHE :  Ja këngët që po vrasin gratë!

 

Nga numërimi i këtyre votave del që LVV i ka marrë 1154 votash. Pas saj është LDK’ja 395 vota, e PDK’ja 276 vota./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

2 KOMENTET

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.