Vendimi i KE për Konferencën e Donatorëve, Rama: Lajm i shumëdëshiruar!

Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në Facebook, shkruan se vendimi i KE për mbajtjen e Konferencës së Donatorëve në Tiranë në janar, ka qenë një lajm shumë i dëshiruar për të.

Rama shkruan se mbajtja e premtimit nga liderët europianë, e mbush me optimizëm, për të dalë të gjithë të fortë nga tragjedia e tërmetit.

“Është një lajm i shumëdëshiruar marrja mbrëmë e vendimit të Këshillit Europian për mbajtjen e Konferencës së Donatorëve në Tiranë, në fund të muajit Janar, me qëllim mbështetjen e Programit të Rindërtimit nga të gjitha shtetet anëtare të BE 😊🙏

Mbajtja e premtimit që mora nga shumë prej liderëve europianë për këtë konferencë të domosdoshme, më mbush me energji e me optimizëm për suksesin e përpjekjes që të dalim të gjithë më të fortë nga kjo tragjedi, duke nisur nga motrat e vëllezërit tanë fatkeq, të cilët duhet t’i rikthejmë në shtëpi më të mira se ato që humbën, si edhe nga fëmijët e tyre, të cilëve do t’u bëjmë shkolla më të mira nga ato që kishin😊”, shkruan Rama./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  14 ditë kohë për qeverinë/ LDK refuzon përsëri propozimin e Vetëvendosjes

 

Është një lajm i shumëdëshiruar marrja mbrëmë e vendimit të Këshillit Europian për mbajtjen e Konferencës së Donatorëve…

Gepostet von Edi Rama am Freitag, 13. Dezember 2019

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.