Vendi pushtohet nga shiu, ja si do të jetë moti sot!

Sot priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet.
Nga llogaritjet hidrologjike të IGJEUM, Lumi Buna, ka filluar rritjen e nivelit që prej datës 03.11.2019 duke iu afruar nivelit kritik përgjatë kësaj fundjave. Sipas parashikimeve nuk do ketë dalje nga shtrati të lumit Buna. Përgjatë fillimit të javës së ardhshme tendenca e niveleve është me drejtim rënie dhe nuk presim probleme të rëndësishme nga këto prurje në zonën e NënShkodrës. Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

LEXO DHE :  Pse udhëheqin kaq shumë burra të paaftë?

në bregdet: 14 / 20 °C
në vendet e ulëta: 14 / 21 °C
në vendet malore: 6 / 13 °C/K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.