Vasili: Rama zgjedh të mos u marrë asnjë qindarkë oligarkëve!

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka kritikuar kryeministrin Edi Rama se nuk po u heq asnjë qindarke oligarkëve, për të prekurit nga tërmeti.

Përmes një postimi në Facebook, Vasili ka publikuar një dokument, që sipas tij, fakton qartë veprimin e e Ramës.

Postimi në Facebook:

Skandali. Edi Rama Koncesioneve te Oligarkeve nuk u prek nje qindarke,kurse policeve u merr rrogen !!(DOKUMENTI). Edi Rama deklaroi se nuk u prek asnje qindarke Koncesioneve te Oligarkeve dhe opozita qe e propozon “ka mungese fantazije” sipas Rames. Edhe ne keto dite te tragjedise me te rende qe eshte perballur Shqiperia ku po kerkohet solidaritet nga te gjitha anet, vetem parave te Koncesioneve s’duhet tu levize asnje qime.

Populli i martirizuar nga termeti,qe s’ka buke te haje dhe shtepi se ku te fuse koken,duhet te vazhdoje paguaje nga gjaku i tij per gjakpiresit financiarë te Koncesioneve te qeverise. Po Edi Rama qe s’prek Koncesionet me Urdhera te paligjshme u mban rrogen me pahir policise me sebepin e ndihmes per situaten. Shikojeni me syte tuaj Dokumentin se si solidariteti behet me urdher ne polici nga Edi Rama dhe Drejtoret e tij./E.B/dritare.net

Gepostet von Petrit Vasili am Dienstag, 3. Dezember 2019

LEXO DHE :  Shikoni fotot më të fuqishme të të gjitha kohërave!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.