Ushqimet për lëkurë të shëndetshme dhe të bukur

Lëkura kurohet në tavolinë, sepse falë ushqimit të duhur mund t’i fusim organizmit përbërës të cilët favorizojnë qëndrueshmëri, elasticitet, pastërti.

Momenti më i rëndësishëm i ditës? Mëngjesi, sepse kosi, uji dhe frutat pastrojnë organizmin dhe rrisin gjallërinë.

Ja 10 ushqimet për një lëkurë të shëndetshme dhe të bukur.

Mjalti

Peshku blu

Kosi

Frutat e thata

Mish i kuq

Ujë

Drithëra integrale

Avokado

Çaj jeshil

Fruta e perime

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.