UEFA vendos përfundimisht/ Ja ku do të luhet Shqipëri-Francë!

Institucioni më i lartë europian për futbollin, UEFA ka vendosur ërfundimisht që ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës të luhet në Arenën Kombëtare.

UEFA ka pasur një ditë më parë delegacioni e saj që kanë monitoruar ndeshjen e parë testuese në stdiumin e ri të vendit, ndërsa duket se Arena Kombëtare, e ka marrë dritën jeshile nga UEFA, përsa i përket kushteve teknike.

LEXO DHE :  Kursi i këmbimit valutor, 24 janar 2020

Shqipëri-Francë, do të luhet me 17 nëntor në orën 20:45 në Arena Kombëtare./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.