Turqi/ Ja si reagon gazetari dhe të ftuarit, në televizion, kur bie tërmeti!

Tërmeti i mbrëmjes së sotme në Turqi deri më tani ka shkaktuar 6 viktima dhe 225 të plagosur, ndërkohë që forcat e kërkim-shpëtimit, vijojnë punën e tyre në rrënoja.

Në rrjete sociale, po qarkullojnë shumë video, sesi i kanë përjetuar njerëzit, lëkundjet me magnitudë 6.8 të shkallës rihter.

Mes videove të publikuara është dhe ajo e një televizioni, ku ndërsa bie tërmeti, gazetari dhe të ftuarit nuk lëvizin nga vendi, edhe pse dukeshin në panik pasi lëkundjet vazhduan për disa sekonda./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Greqia do të ndërtojë 200 shtëpi në Shqipëri

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.