Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Tritan Shehu nxjerr videon; Ja çfarë po ndodh në Parlament!

Tritan Shehu nxjerr videon; Ja çfarë po ndodh në Parlament!

Deputeti i  Partisë Demokratike Tritan Shehu gjatë fjalës së tij në kuvend ka reaguar ashpër për mungesën e anëtarëve të kabinetit qeveritar në seancën ku po diskutohet për projektligjin për Teatrin kombëtar.

Shehu ka deklaruar ndër të tjera se është një skandal mungesa e qeverisë në sallën e kuvendit teksa ka shtuar se:  Qeveria në ikje mbasi solli këtë projektligj është fshehur.

Arbitrariteti, korrupsioni dhe shkatërrimi i identitetit tonë Perëndimor, na largon neve nga Europa. “/ I.M-Dritare.net