Tërmeti/ Montohen çadrat te stadiumi në Durrës

Shumë banesa janë prishur në Durrës nga tërmeti 5.8 ballë që e shkundi një ditë më parë.

Forcat e Armatosura përfunduan së montuari çadrat te stadiumi “Niko Dovana”, ku do të kalojnë natën qytetarët që iu dëmtuan shumë banesat dhe ata që kanë frikë  se shtëpitë e tyre nuk janë të sigurta.

LEXO DHE :  Koronavirusi/ Drejtori i Kadastrës urdhër të prerë: ndalohet rreptësisht dhënia e dorës kolegut!

Çadrat e montuara kanë kapacitetin të mbajnë  30 persona./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.