Na ndiqni edhe në

Sport

Kosova shkruan historinë, lë pas Evropën në Tokio 2020

Kosova shkruan historinë, lë pas Evropën në Tokio 2020

Kosova është një shtet i vogël por i vendosur në mesin e super fuqive botërore. Në tabelën e medaljeve të fituara të Lojërave Olimpike Tokio 2020, Kosova renditet e 10 në listën prej 52 shtetesh, duke lënë pas një sërë shtetesh evropiane si Italinë, Gjermaninë, Spanjën e të tjera.

Kosova shkruan historinë, lë pas Evropën në Tokio 2020

Në këto lojëra Kosova ka marrë dy medalje të arta. Xhudistja Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi, janë në finalen e Tokio 2020./L.F-dritare.net