Shtëpi të shembura dhe momenti i lëkundjeve, ja videot e para pas tërmetit në Turqi!

Një tërmet i fuqishëm  me magnitudë 6.9 i shkallës Rihter ka goditur mbrëmjen e sotme Turqinë. Njerëzit kanë dalë në rrugë, pas lëkundjes së fuqishme.

Ndërkohë kanë dalë videot e para pas tërmetit në Turqi. Është publikuar një video, ku shihet momenti kur lëkundet një vazo luleje nga tërmeti.


Siç shihet nga videot, disa banesa janë shkatërruar./K.C/dritare.net

 

LEXO DHE :  Greqia do të ndërtojë 200 shtëpi në Shqipëri

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.