Na ndiqni edhe në

Shqiptar

Video/ Momenti kur Rita Ora mbërrin në Prishtinë!

Video/ Momenti kur Rita Ora mbërrin në Prishtinë!


Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora ka ardhur sot në Kosovë bashkë me bashkëshortin e saj, Taika Waititi.

Ylli i muzikës mbush sot 33 vjeçe dhe ku më mirë e feston se në vendin e lindjes.

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka publikuar një video në rrjetet sociale nga momenti kur Rita zbret nga avioni privat në Kosovë.

Sapo zbriti, këngëtarja preku me duar tokën dhe u pa shumë e emocionuar dhe e lumtur që ka ardhur në Kosovë.

“O Zot faleminderit!", dëgjohet duke thënë Rita./K.C/dritare.net

View this post on Instagram

A post shared by Dritare Tv (@dritare_tv)