Na ndiqni edhe në

Shqiptar

Shpallet fitues, Luizi ia dedikon fitoren të atit dhe prek me fjalët

Shpallet fitues,  Luizi ia dedikon fitoren të atit dhe prek me fjalët

I përlotur nga fitorja Luizi është ulur në gjunjë dhe ka falënderuar me duart lart ne qiell. Më pas, sërish mes lotësh ai ka thënë se fitoren ja dedikon të atit.

Ai ka prekur me fjalët duke u shprehur: “Uroj që baba të jetë krenar. Këtë fitore ia dedikoj vetëm atij dhe i them që do ta bëj krenar. Mbiemrin do e mbaj gjithmonë me krenari deri ditën që do mbyll sytë. U jam mirënjohës gjithë jetën. Kiara të kam zemër. Arbana, shumë faleminderit.". /A.S-Dritare.net