Na ndiqni edhe në

Shqiptar

Pas eksperiencës në “Grande Fratello”, Heidi Baçi do të jetë pjesë e “Big Brother” në Shqipëri!

Pas eksperiencës në “Grande Fratello”, Heidi Baçi


Ish-konkurrentja e spektaklit “Big Brother” në Itali, Heidi Baçi, është gati të hyjë në versionin shqiptar të “reality show”-t. Është kjo çfarë shkruajnë mediat italiane në ditët e fundit.

Dalja e Heidi Baçit nga shtëpia e “Big Brother” është ende një nga temat më të nxehta të edicionit të ri të “reality show”-t në “Canale5” të drejtuar nga Alfonso Signorini. Vendimi i saj ndau dashurinë e publikut për dinamikën e programit dhe shumë e mbështetën vendimin e saj për të braktisur transmetimin. Një përdorues në “X” ka treguar se Heidi nisi të ndjekë shoqen më të ngushtë të prezantueses së “Big Brother”-it shqiptar. Është fjala pikërisht për Xhemi Shehun. “Heidi filloi të ndiqte shoqen më të mirë të prezantueses së ‘GF Albanese’, Arbana.

Në Shqipëri të gjithë flasin se si u trajtua situata dhe do të donin t’i jepnin një shans Heidi-t për të jetuar përvojën që donte aq shumë pa presion.”, shkruan ai. Duke qenë se “reality show” në Shqipëri nuk ka nisur ende, por do të nisë së shpejt, ka një probabilitet të caktuar që ne të mund të shohim edhe Heidin mes konkurrentëve të radhës.

Heidi ishte në qendër të disa diskutimeve pasi falë përballjes së babait të saj Gentit, ajo vendosi të largohej nga programi, duke i dhënë fund të gjitha marrëdhënieve me aktorin Massimiliano Varrese. Pavarësisht vëmendjes këmbëngulëse dhe nganjëherë ngacmuese të aktorit 47-vjeçar, Heidi ka pretenduar gjithmonë se nuk kishte asnjë interes për të, por me shumë mundësi u shty nga autorët e programit që të luante së bashku dhe të krijonte një lojë në program.

Mirëpo, përballja me të atin e shtyu atë të hapte sytë dhe pas një të qare të gjatë, Heidi vendosi të largohej nga programi në mes të natës. Duke u rikthyer në episodin e fundit të programit, Heidi zbuloi se pas këtij vendimi për t’i thënë lamtumirë realitetit nuk kishte asnjë manipulim nga ana e babait të saj, por se ai i kishte hapur sytë ndaj manipuluesit të vërtetë të shtëpisë: Massimiliano Varrese. Më tej, ajo pranoi se dalja e saj varej nga gjendja shëndetësore e nënës së saj, e cila nuk ishte shumë mirë. Megjithatë, duket se për të bota e argëtimit ende nuk i ka mbyllur dyert./dritare.net