Na ndiqni edhe në

Shqiptar

Nën hetim pasuror nga SPAK, ja çfarë poston në Instagram Elvana Gjata!

Nën hetim pasuror nga SPAK, ja çfarë poston në Instagram


SPAK ka nisur hetim pasuror për këngëtaren e njohur Elvana Gjata e cila doli në përgjimet e fundit në aplikacionin “SkyECC” që çoi në goditjen e grupit të strukturuar kriminal, mes tyre ish i fejuari i saj Ervin Mata, Erzen Breçani e djali i tij Eralbi Breçani.

Në përgjime ajo është përmendur si "transferuese" e parave nga Ervin Mata për Erzen Breçanin. Bëhet fjalë për një shumë rreth 500 mijë euro, por nuk dihet nëse transferta është realizuar apo jo përmes llogarisë së Elvanës.

Pas këtij lajmi, këngëtarja ka bërë ‘reagimin e parë’, ku po vazhdon axhendën e saj dhe ka publikuar që sonte do të jetë në një koncert në Gjermani./dritare.net

Nën hetim pasuror nga SPAK, ja çfarë poston në Instagram