Na ndiqni edhe në

Shqiptar

Nata e Bardhë/ Luizi dedikim për Kiarën dhe vajzën

Nata e Bardhë/ Luizi dedikim për Kiarën dhe vajzën
Sonte në sheshin “Skënderbej” mbahet Nata e Bardhë ku do të këndojnë emrat më në zë të muzikës shqiptare. Mes tyre është edhe Luiz Ejlli. Sapo është ngjitur në skenë Luizi ka kënduar mes qindra shqiptarëve këngën që i dedikoi vajzës që do të vijë në jetë së shpejti. Lajmin e shtatzënisë Kiara dhe Luizi e zbuluan vetëm pak ditë më parë, bashkë me gjininë e bebit.

“E kam si traditë që Kiarën e marr me vete kudo. Faleminderit që nuk e keni shtyrë se e kam dhe me ngarkesë. Kur të rritet vajza do i them: Shihe zemër tërë shqiptarët kanë kënduar me ty atë natë. Ta kanë kënduar këngën.”, tha Luizi nga skena para qindra shqiptarëve./K.C/dritare.net

View this post on Instagram

A post shared by Dritare Tv (@dritare_tv)