Na ndiqni edhe në

Shqiptar

Luizi dhe Kiara zyrtarisht burrë dhe grua!

Luizi dhe Kiara zyrtarisht burrë dhe grua!

Luiz dhe Kiara kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë.

Luizi doli nga shtëpia dhe shkoi në Bashkinë e Tiranës, ku kryetari i Bashkisë Erion Veliaj, kurorëzoi martesën e tij dhe Kiarës, çiftin më të përfolur prej 4 muajsh në të gjithë Shqipërinë dhe më gjërë.

Në ceremoninë martesore që kaq shumë pritej nga çifti, por edhe nga shumica e shqiptarëve, morën pjesë dhjetra miq, të afërm dhe familjarë të Luizit dhe Kiarës.

Një gjë të tillë e kishte kërkuar edhe Luizi, por edhe Kiara shumë shpesh brenda shtëpisë. Ata madje kanë shprehur dëshirën për të patur fëmijë bashkë.

Kryebashkiaku Erion Veliaj kurorëzoi martesën e çiftit dhe dha a për çiftin, të cilët i shkëmbyen me njëri-tjetrin e më pas puthën njëri-tjetrin.

Luizi dhe Kiara zyrtarisht burrë dhe grua!

Kiara pranoi të jetë bashkëshortja e Luizit dhe që të marrë mbiemrin e tij Ejlli.

Luizi u shpreh se ai pranon ta ndajë jetën me Kiarën deri në vdekje. Puthja magjike mes çiftit u duartokit nga numri një i Bashkisë Tiranë, por edhe nga të ftuarit. /A.S-Dritare.net