Na ndiqni edhe në

Shqiptar

Fotot/ Kështu e festoi Rita Ora ditëlindjen në Kosovë!

Fotot/ Kështu e festoi Rita Ora ditëlindjen në Kosovë!

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka festuar mbrëmjen e djeshme ditëlindjen e saj, këtë herë ndryshe.

Kjo pasi këngëtarja zgjodhi që këtë ditë të veçanta ta kalonte në Kosovë, në vendin prej ku edhe e ka prejardhjen. Dje ylli i muzikës ka festuar 33-vjetorin ndërsa në ceremoninë pritëse nuk ka munguar as kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Ky i fundit përmes një postim në X shkroi: Pak gjëra janë më shpërblyese sesa të jesh në shoqërinë e njerëzve që duan të japin mbrapsht, të cilët përdorin pozicionin e tyre të ngritur për të zgjatur dorën dhe për të ndihmuar të tjerët në rrugën e ngjitjes. Kam pasur një bisedë vërtet të këndshme dhe produktive me Rita Orën.

Këto janë disa nga momentet festa e ditëlindjes, ku Rita shfaqet duke fryrë qirinjtë./M.K-dritare.net