Na ndiqni edhe në

Sport

Shqelma e grushte mes tifozëve të Skënderbeut e Partizanit në Korҫë

Shqelma e grushte mes tifozëve të Skënderbeut e Partizanit

Ndeshja kryesore e kategorisë superiore mes Skënderbeut dhe Partizanit e cila do të luhet mbrëmjen e sotme në Korҫë, është paraprirë me përplasjen e ashpër fizike mes dy grupeve të tifozëve.

Shkak për zënkën mes tyre besohet se është bërë ndërhyrja e tifozëve të Partizanit në pjesën e biletarisë të rezervuar për korçarët.

Policia ka shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes, dhe situata tanimë duket se është qetësuar./ I.M-Dritare.net