Rudina Hajdari: Ja pse nuk firmosa marrëveshjen me PS-PD-LSI!

Deputetja Rudina Hajdari ka treguar në “Opinion” arsyet se përse nuk e ka firmosur marrëveshjen mes PS-PD-LSI ditën e sotme, ku edhe ajo ishte në takim.

“Në parim kam qenë dakord me tryezën për të bërë bashkëpunim me palët por nga ana tjetër është për t’u parë pasi ka mangësi të vogla dhe duhet ta diskutoj me kolegët e mi”.-ka thënë Hajdari.

LEXO DHE :  Thaçi: Kurti të vijë të marrë mandatin, e ka dokumentin e nënshkruar te unë

E pyetur për presion nga ambasadat, zonja Hajdari deklaroi: ‘Presioni është një fabul pasi nuk kemi nevojë të kemi presion nga askush”.

“E para ai dokument nuk është në mënyrë korrekte nga ana juridike. Ajo që është e rëndësishme për mua dhe shoqërisë civile është për ndryshimin e sistemit”, theksoi më tej ajo./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.