Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rrahman Rraja: S’bëhem prokuror i djalit, i takon drejtësisë

Rrahman Rraja: S’bëhem prokuror i djalit, i takon

Deputeti i Partisë Socialiste Rrahman Rraja përmes një statusi në facebook, ka reagaur në lidhje me rastin e djalit të tij Rexhep Rraja, dhe akuzuat për dhunim të Xhisiela Malokut.

Rraja ka shkruar se nuk ka bërë asnjëherë  presion ndaj policisë, dhe shprehet se me djalin e tij duhet të merret drejtësia dhe ai nuk e bën prokurorin.

REAGIMI

Une Rrahman Rraja, per shume vite kryetar i komunes Nikel dhe sot deputet i PS, deklaroj:

1. S’kam marre pjese ne asnje lloj presioni mbi policine dhe kam kerkuar dhe kerkoj te hetohet vendndodhja ime ate dite.

2. Mos prisni nga une qe te behem prokurori i tim biri dhe mos keqperdorni fjalet e mia si baba! Po e them shume qarte qe prokuroria duhet ta hetoje ceshtjen deri ne fund.

  1. Familja jone dhe familja e vajzes kane marredhenie te vjetra miqesore qe jane te pandryshuara sot dhe gjithe jeten.
  2. Djali dhe vajza kane pasur nje marredhenie disa vjecare dhe pavaresisht asaj qe mendoj une, e perseris, kjo ceshtje i takon drejtesise, jo politikes./ I.M-Dritare.net