Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Reshje shiu dhe rënie temperaturash/ Ja si parashikohet moti sot në vendin tonë!

Reshje shiu dhe rënie temperaturash/ Ja si parashikohet moti sot në

Territori shqiptar deri në mesditë do të mbetet me vranësira të shumta dhe reshje në të gjithë vendin, por orët në vijim përmirësojnë gradualisht kushtet e motit, duke i spostuar vranësirat përgjatë kufirit Lindor.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat -1 gradë C deri në 14 gradë C.

Era do të fryjë mesatare në tokë, e fortë në det me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë./I.M-Dritare.net