Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama poston fotot e bizneseve të mbyllura: Do ta arrijmë se s’bën objektivin!

Rama poston fotot e bizneseve të mbyllura: Do ta arrijmë se

Kryeministri Edi Rama, pasditen e kësaj të marte, ka postuar në Facebook, disa foto të bizneseve të bllokuara. Rama shkruan se aksioni antiinformalitet do të vijojë, derisa të arrihet objektivi.

#STOPINFORMALITETIT?

Vijojnë papushim kontrollet dhe goditjet e aktivitetit informal edhe falë qytetarëve, që po denoncojnë gjithnjë e më shumë?

Do të jetë një betejë e gjatë dhe këmbëngulëse, por së bashku me qytetarët aktivë, kjo betejë do ta arrijë se s’bën objektivin?”, shkruan Rama./E.B-dritare.net

https://www.facebook.com/edirama.al/photos/pcb.10156906857616523/10156906847786523/?type=3&theater