Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama me ekipin e Izraelit, inspektojnë dëmet e tërmetit në Durrës

Rama me ekipin e Izraelit, inspektojnë dëmet e tërmetit në

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Durrës së bashku me një grup ekspertësh izraelitë, ët cilët po inspektojnë dëmet e shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Ndërsa ishin në një pallat, Rama dhe ekipi panë se nuk kishte dëme në strukturë dhe kishte nevojë vetëm për riparime.

“Janë prishur muret por struktura shumë e qëndrueshme dhe do riparojmë dëmet në mure, muret janë si lëkura, dëmtohet por nuk krijon rrezik, në këmbë na mban skeleti jo lëkura. Ky kompleks është i rikuperueshëm, nuk ka kolona të dëmtuara, thjesht muraturë”, tha Rama./E.B-dritare.net