Punësimi i studentëve, Rama nesër takim me ekselentët

Kryeministri i vendit Edi Rama në “paktin për universitetin”, ku paraqiti edhe paketën 8+, ndër pikat e tjera ishte edhe punësimi i studentëve ekselentë.

Rama ka njoftuar se do të krijohet një portal, ku studentët ekselentë do të punësohen direkt në administratën publike në bazë të mesatares së tyre.

LEXO DHE :  Aksion si nëpër filma/ Video kur policia ndjek një 18-vjeçar në rrugët e Tiranës

Dritare.net ka mësuar se ditën nesërme do të prezantohet ky portal, ndërsa Rama do të takojë në orën 10:30 studentët ekselentë të vendit në Tiranë./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.