Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Protestuesit lyejnë me bojë dhe tërheqin zvarrë nëpër rrugë kryebashkiaken

Protestuesit lyejnë me bojë dhe tërheqin zvarrë

Që nga zgjedhjet e 20 tetorit, pas fitores së presidentit Evo Morales, Bolivia është pushtuar nga protestat, pasi opozita i quan të manipuluara zgjedhjet. Një rast i paprecedentë është shënuar në protestat e fundit.

Protestuesit lyejnë me bojë, i presin flokët dhe tërheqin zvarrë nëpër rrugë kryebashkiaken.

Protestuesit e fajësojnë Patricia Arcen për vdekjen e dy protestuesve të opozitës.

Arce, u nxor nga bashkia dhe u mbajt për katër orë nga protestuesit, të cilët e poshtëruan duke e detyruar të gjunjëzohet e të firmosë dorëheqjen./K.C/dritare.net