Protesta e 21 marsit/ Jepen masat e sigurisë për 6 të dënuarit

Pas zhvillimit të protestës së opozitës para Parlamentit, Policia e Shtetit ka ndaluar 6 persona për kundravajtje penale.

Gjykata e Tiranës sot ka dhënë masën e sigurisë. Nën masën “arrest me burg” janë lënë protestuesit: Mariglen Doçi, Dorian Protoduari dhe Emiljano Mustafa.

LEXO DHE :  Rozana Radi këshillë për femrat: Ka dhimbje më të mëdha se ato të lindjes. Ja për çfarë e ka fjalën!

Ndërsa janë lënë të lirë me masën “arrest shtëpie”: Bledar Dollia Jorges Gjikola dhe Arbër Kola./D.B/Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.