Princi William surprizon tifozët e futbollit

Duka i Kembrixhit, befasoi tifozët e futbollit ndërsa u bashkua me to, për të parë ndeshjen Angli-Çeki, në pijetoren e Prince Albert në Battersea, në jug-perëndim të Londrës.

I zhveshur nga rregullat mbretërore, ai është parë i qetë teksa shijon një gotë birrë me tifozët. Mirëpo, ai nuk përzgjodhi një ambient të rastësishëm për të shijua ndeshjen.

Futbolli, nuk ishte e vetmja temë që u diskutua. Princi bashkëbisedoi me të pranishmit për shëndetin mendor, për të cilën së bashku me Dukeshat Kate dhe Meghan, kanë realizuar edhe një spot. Djemtë që ishin në lokal, ishin të shoqëruar nga njerëz që i kishin mbështetur ato në momente të vështira të jetës së tyre. Ata diskutuan për rëndësinë e inkurajimit, të sa më shumë njerëzve për të folur rreth shëndetit mendor./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Marshimi i Vetëvendosjes me 28 nëntor/ Albin Kurti: Ne e duam bashkimin kombëtar

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.