Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Presidenti Meta dekreton 4 ministrat e rinj

Presidenti Meta dekreton 4 ministrat e rinj
Presidenti i shtetit, Ilir Meta ka dekretuar emërimin e 4 ministrave: Elva Margariti, ministre e Kulturës, Besa Shahini, ministre e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Anila Denaj, ministre e Financave dhe Ekonomisë dhe Belinda Balluku, ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë.

Meta ka dekretuar të gjithë emrat e ministrave të rinj të propozuar nga kryeministri i vendit, Edi Rama, me përjashtim të ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushatit, i cili nuk është dekretuar si i shkarkuar dhe emri i Gent Cakajt vijon të jetë i pautorizuar për të zënë postin e Ministrisë së Jashtme.K.C/dritare.net