Premtoi ndërtimin e 500 shtëpive, Rama takon Erdoganin

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka udhëtuar drejt Turqisë ku është takuar me presidentin, Recep Tayip Erdogan. Në Turqi do të mbahet një konferencë me donatorë turq.

Biznesmenë turq kanë folur për rindërtimin e 500 banesave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri. Në konferencë do të jenë prezentë edhe biznesmenë të cilët do të kontribuojnë për rindërtimin në Shqipëri./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Ky është udhëtimi më i veçantë i Lori Hoxhës!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.