Na ndiqni edhe në

Politikë

Marrëveshje pas krahëve për Reformën në Drejtësi, reagon Basha

Marrëveshje pas krahëve për Reformën në Drejtësi,

Pas deklaratës së amabasadores amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, që tha se shpreson të mos ketë marrëveshje pas krahëve që mund të vrasë Reformën në Drejtësi, ka reaguar kreu demokrat Lulzim Basha.

Në një postim në Twitter, Basha shkruan se çdo ndryshim në Reformën në Drejtësi nga Parlamenti do t’i shërbente qeverisë për ta për ta kontrollur dhe kapur politikisht sistemin e drejtësisë.

Çdo ndryshim kushtetues ose ligjor në lidhje me Reformën në Drejtësi nga parlamenti aktual është i paligjshëm. Ndryshime të tilla u shërbejnë vetëm atyre që përdorin pushtetin për ta devijuar dhe minuar reformën dhe për të kontrolluar dhe kapur politikisht sistemin e drejtësisë”, shkruan Basha./E.B-dritare.net

Marrëveshje pas krahëve për Reformën në Drejtësi,